Kolektor danych Android to narzędzie, które ma ekran, klawiaturę i czytnik kodów kreskowych. Często nazywane jest także terminalem mobilnym. Wiemy jak w bieżących czasach taki kolektor danych jest potrzebny w magazynach lub sklepach. Bez niego praca trwałaby o znacznie dłużej i dla wielu kobiet byłaby skomplikowana. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci potrafią one rozliczać dane, zapisywać etykiety, sortować towary według wskazanych wytycznych. Niejednokrotnie jest wykorzystywany do poszukiwania stanów hurtowych. Pewnie nawet nie wiecie, ale często jeżeli sprzedawca nie wie czy dany wyrób jest dostępny np. płytki potrafi on zobaczyć szybko w sklepie lub dany produkt jest na magazynie w obecności klienta. Na 100% spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tymże nie zdając sobie sprawy. Kolektor danych mają zwykle swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak zwane terminale mobile.

Do Androida zazwyczaj potrafimy podpiąć specjalne oprogramowanie magazynowe. Które kupić kolektory danych terminale? Należy zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android cechuje się przyjemnym interfejsem oraz prostym sposobem przemieszczania się dla nabywcy. Jest on również sponsorowany przez producenta, dlatego wszelkie błędy są zawsze szybko usuwane. Możemy zdobyć kolektor danych z różnorodnym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze typowym zasięgiem wynosi on do 1,9 metra. Sprawdza się dobrze przy swoistego typu inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, wynosi on 0,5 metra. Najczęściej używane są do pracy z ograniczonych przestrzeni jak rejestracja pacjentów lub czasu pracy. Wolno nimi przeglądać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i bardzo dalekiego zasięgu powyżej 10 metrów. Używane są w magazynach do kontroli przepływu towarów czy np. do monitoringu produkcji. Kolejnym ważnym elementem jest wielkość ekranu. Zwykle ma on od 4-5 cali, natomiast przy korzystaniu z niego rzadko możemy zakupić kolektory danych terminale z mniejszym wyświetlaczem. Najbardziej popularnymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one znaczniej rozbudowane, są barwny interfejs. Są używane ze powodu na swoją odporność przez handlowców czy robotników.
  • kolektory danych terminale magazynowe – są one trwałe ich podstawowym wykorzystaniem są magazyny oraz centra logistyczne. Są wyjątkowo mocne na kurz czy wilgoć oraz przystosowane do pracy poprzez bardzo długi czas.

Kolektor danych Android a pojemność baterii? To bardzo istotny aspekt, na który niewiele z nas zwraca uwagę. Przy zakupie powinniśmy patrzeć na parametr wyrażonej w mAh. Bardzo fajna funkcja w niektórych kolektorach to tzw Hot plugging , który umożliwi wymianę baterii w momencie pracy. Jeżeli mamy plan zakupić kolektory danych terminale możemy zwrócić uwagę na specjalne wyposażenie:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę samochodową
  • kable i przejściówki

Kolektor danych to narzędzie potrzebne w dowolnym sklepie lub magazynie. Więc przed zakupem powinniśmy dobrze określić parametry jakie winno posiadać.

Related Post