Filter

Do niedawna samochody z licytacji komorniczych nie były zbyt popularne wśród osób poszukujących swojego nowego samochodu. Jednak wraz z rozwojem internetu licytacje komornicze aut stały się o wiele bardziej dostępne i wiele osób decyduje się na zakup samochodu z licytacji. Czy są one warte zainteresowania? Jeśli tak, to dlaczego?

Przetargi Komornicze samochodów – okazja czy strata czasu?

Wśród osób poszukujących używanego samochodu nie brakuje chętnych na auta komornicze. Wielu obawia się jednak ich nieznanej przeszłości, problemów z zarejestrowaniem albo kłopotów powodowanych przez poprzednich właścicieli. Jednak zanim syndyk sprzeda samochody, każdy zainteresowany ma możliwość dokonania ich przeglądu i zapoznania się ze stanem technicznym – nie jesteśmy skazani na zakup “kota w worku”. Przystępując do licytacji mamy więc pewność, że samochód, który nas interesuje, jest w akceptowalnym przez nas stanie technicznym, którego cena odzwierciedla jego stan.

Organizowane przez pana lub panią syndyk licytacje są doprawdy dobrą okazją na zakupienie wymarzonego samochodu w naprawdę dobrych cenach. Jak to możliwe? Otóż samochody, którymi dysponuje komornik lub syndyk są rekwirowane, aby pozyskać środki na spłatę zadłużenia. Z tego względu ich sprzedaż powinna nastąpić szybko – żaden syndyk czy komornik nie może pozwolić sobie na ich sprzedawania latami. Z tego względu przetargi komornicze samochodów rozpoczynają się od cen niższych niż rynkowe. Najczęściej pierwsza licytacja ma cenę wywoławczą stanowiącą około 75% ceny rynkowej, która w przypadku braku chętnych jest systematycznie obniżana, często osiągając nawet zaledwie połowę ceny, którą zapłacilibyśmy na wolnym rynku.

Możemy się obawiać problemów z rejestracją tak zakupionego samochodu, zwłaszcza jeśli nie posiada on kompletu dokumentów. Niekiedy urzędy robią problemy, kiedy próbujemy zarejestrować samochody z licytacji komorniczych. Jednak wynika to wyłącznie z nieznajomości prawa, ponieważ dokumenty uzyskane od syndyka czy komornika są wystarczające do zarejestrowania auta.

Bez wątpienia licytacje komornicze aut to świetny sposób na pozyskanie upragnionego samochodu taniej. Wystarczy upewnić się co do stanu zbywanego pojazdu.

 

You've just added this Produkt to the cart: